Mzee Aliyekuwa na Wake 86 Afariki Dunia..!!

       

NIGERIA: Mzee mmoja(93) aliyekuwa na wake 86 na watoto zaidi ya 170 amefariki dunia kwa maradhi ambayo hayajawekwa wazi.
Mzee huyo ambaye ni Mhubiri wa zamani wa dini ya Kiislamu nchini Nigeria
alikuwa akiwaambia Wanawake hao kuwa Mungu alimuagiza kuwaoa.    
COMMENT AND SHARE………………..!!!!!!!!

via Blogger http://ift.tt/2jzy1Fn

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s